روستای بناب در هرمزگان

روستای بناب در هرمزگان
روستای بناب در هرمزگان
روستای بناب در هرمزگان
روستای بناب در هرمزگان
روستای بناب در هرمزگان

روستای بناب در هرمزگان

یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری استان هرمزگان روستای سرسبز بناب،است که خاطره ای زیبا و به یاد ماندنی را برای شما رقم میزند.
کاربر
کاربر ثبت کننده این گشتینه
فاطمه علیزاده
بیشتر بشناسیم

بیشتر بشناسیم

روستای بناب در هرمزگان با توجه به چشمه های جوشان و برکه های خنکی که دارد سبب شده به منطقه ای دلپذیر برای تفریح و گردش تبدیل شود. وجود نخلستان های انبوهی است که از ابتدای ورودی روستا تا چشمه اصلی آب که اصطلاحاً به آن گم گفته می شود کشت شده اند یا به صورت خود رو رشد و نمو نموده اند. این روستا دارای چشمه آب بزرگی می باشدکه به همین دلیل بناب نام گرفته است. آثار تاریخی و طبیعی بسیاری در این استان وجود دارد که می تواند شما را غافلگیر و هیجان زده بنماید. رفتار صمیمانه مردمان این خطه و همینطور آب و هوای گرم همگی در کنار هم برایتان تجربه ای بی نظیر را رقم خواهد زد.در روستای بناب درختان نخل، انبه، لیمو، چنار، ترنج، انگور، انار، نارنج، لیموشیرین ، انجیر و گارزنگی وجود دارد ولی محصول اول کشاورزی در این منطقه خرما است. زبان مردم روستا اَچَمی یا اَچُمی و از زبان های اصلی مردمان جنوب است.بناب به معنی بن آب می باشد، چشمه آب این روستا،آب نخل های خود روستا و رویدر را تامین می کند.
چجوری بریم

چجوری بریم

راه ورود به روستای بناب در هرمزگان از طریق یک تنگه ای به همین نام است که از میان دو صخره عبور می کند. صخره ای که سمت شرق تنگه قرار گرفته به دول لا پر در کر تو و صخره ای که درسمت غرب این تنگه قرار گرفته به دول لا پرهو ان خو معروف هستند، که می توان از بالای این صخره ها بناب را از نمای بالا مشاهده نمود. فاصله روستای بناب در هرمزگان تا بندرعباس ۱۵۰ کیلومتر و تا مرکز شهرستان بندرخمیر ۹۵ کیلومتر است.
نقشه راه

نقشه راه

هرمزگان/خمير - روستای بناب

آلبوم دهگشتی ها

اگـر گردشگر هستید و سفرهای تفریحی-توریستی بسیاری را می گذرانید ؛ اگـر مسافـر هستید و از اماکن و جاذبه های گردشگری دیدن می کنید
اگر در شهر یا روستای محل زندگی شما ، جاذبه ای بـکر وجود دارد که تماشای آن شما را به وجد می آورد ؛ می توانید از تمامیِ این اماکن و مناظر زیبا عکس بگیرید و این تصاویر را با نام خودتان در آلبوم ما به اشتراک بگذارید

کجا بمونیم ؟

فهرستی از اقامتگاه ها برای اقامت شما
بوم گردی پیر حرا
هرمزگان/قشم
بوم گردی پیر حرا
43 0 9 0
700,000 ریال
بوم گردی خانه دوست - اتاق دره ستارگان
هرمزگان/قشم
بوم گردی خانه دوست - اتاق حجله
هرمزگان/قشم

نظرات کاربران

نظری برای این مورد ثبت نشده است
به این گشتینه امتیاز دهید :
ثبت نظر شما :