روستای پلنگان

روستای پلنگان
روستای پلنگان
روستای پلنگان
روستای پلنگان
روستای پلنگان
روستای پلنگان
روستای پلنگان
روستای پلنگان
روستای پلنگان
روستای پلنگان

روستای پلنگان

کردستان را همه به طبیعتی خاص و زیبا، چشمه ها و آبشارهای باشکوه می شناسند.روستای پالنگان با معماری پلکانی در یک منطقه کوهستانی شکل گرفته و چشمان بسیاری را به خود خیره ساخته است.. این روستای بی‌نظیر نه تنها به خاطر سبک وسیاق معماری بی‌همتایش، بلکه به خاطر چشمه‌ها، آبشار‌ها و طبیعت منحصربه‌فرد خود در بین بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی معروف و شناخته شده است.
کاربر
کاربر ثبت کننده این گشتینه
فاطمه علیزاده
بیشتر بشناسیم

بیشتر بشناسیم

پالنگان روستایی زیبا در استان کردستان از غرب کشور ایران با طبیعتی بکر مانند نگینی بر کوه های منطقه ی ژاورود این استان می درخشد. خانه های این روستا در دو سوی رودخانه و بر قامت کوه جای گرفته و با چیدن سنگ ها بر روی هم به صورت پلکانی ساخته شده اند. آنچه همواره گردشگران را به سمت این روستا می کشاند طبیعتی سرسبز، دشت های گل لاله، چشمه هایی با آب گوارا، آبشارهای طبیعی زیبا، باغ های سرزنده و یک مسیر پیاده روی بی نظیر است که تجربه انجام آن لذتی وصف ناپذیر دارد.قدمت روستای پالنگان در حدود 3000 سال پیش است؛ و تقریبا به دوره ی سامانی باز میگردد. این تاریخ با توجه به قبرهای قدیمی در برخی از آرامگاه های روستا و قلعه هایی که در اطراف روستا قد برافراشته اند اثبات شده است. از همه این زیبایی ها که بگذریم مردم پالنگان را می توان دیگر جاذبه روستا دانست آنها هنوز هم با پایبندی به مراسم سنتی، فرهنگ خود را حفظ کرده اند و به خوبی رسم میزبانی را برای مسافران به جای می آورند. ردپای فرهنگ و تاریخ در روستای پالنگان باعث شده است تا مسئولان آن را با شماره 31221 در فهرست آثار ملی جای دهند.
چجوری بریم

چجوری بریم

اگر با خودرو شخصی خودسفر میکند ، برای رسیدن به پالنگان علاوه بر سنندج می‌توانید از کرمانشاه نیز وارد شوید. مسیرتان را با توجه با اینکه از کدام مبدا حرکت کردید می‌توانید انتخاب کنید. برای مثال اگر از تهران یا شهرهای مرکزی ایران راهی می‌شوید، کرمانشاه گزینه‌ی مناسب‌تری برایتان خواهد بود زیرا تمام این مسیر آزادراه و دارای ترافیک روان است. کامیاران در میانه راه سنندج به کرمانشاه قرار دارد. از سنندج ۷۵ و از کرمانشاه ۵۵ کیلومتر تا کامیاران راه در پیش دارید. فاصله کامیاران تا روستای پالنگان ۵۵ کیلومتر، مسیر کوهستانی است. باید از کامیاران وارد جاده روستای «توبره ریز» شوید و بعد جاده را مستقیم ادامه دهید تا تابلوی سبز رنگ روستای پالنگان را ببینید.در صورت استفاده از وسیله‌ی نقلیه‌ی عمومی می‌توانید فاصله‌ی کرمانشاه یا سنندج را تا کامیاران به راحتی با مینی‌بوس یا تاکسی طی کنید.
نقشه راه

نقشه راه

كردستان/كامياران - کوهای منطقه ژاورود، روستای پلنگان

آلبوم دهگشتی ها

اگـر گردشگر هستید و سفرهای تفریحی-توریستی بسیاری را می گذرانید ؛ اگـر مسافـر هستید و از اماکن و جاذبه های گردشگری دیدن می کنید
اگر در شهر یا روستای محل زندگی شما ، جاذبه ای بـکر وجود دارد که تماشای آن شما را به وجد می آورد ؛ می توانید از تمامیِ این اماکن و مناظر زیبا عکس بگیرید و این تصاویر را با نام خودتان در آلبوم ما به اشتراک بگذارید

راهنماهای سفری که می توانند شما را همراهی کنند

کجا بمونیم ؟

فهرستی از اقامتگاه ها برای اقامت شما
بوم گردی ژوانگه شیان
كردستان/سنندج
بوم گردی ژوانگه شیان
15 0 3 2
600,000 ریال
بوم گردی واران
كردستان/سنندج
بوم گردی واران
50 3 9 7
650,000 ریال
بوم گردی تریفه
كردستان/سنندج
بوم گردی تریفه
40 0 5 10
750,000 ریال

نظرات کاربران

نظری برای این مورد ثبت نشده است
به این گشتینه امتیاز دهید :
ثبت نظر شما :