تنگ کافرین

تنگ کافرین
تنگ کافرین
تنگ کافرین
تنگ کافرین
تنگ کافرین
تنگ کافرین
تنگ کافرین
تنگ کافرین
تنگ کافرین

تنگ کافرین

ایلام شهر کردنشین در غرب ایران زمین به عنوان یکی از زیباترین مناطق کشورشناخته میشود ، شهری زیبا با آب و هوایی معتدل کوهستانی که میزبان تنگه هایی متعدد و شگفت انگیز در گوشه و کنارش می باشد تا از نزدیک این تنگ سراسر شگفتی را نبینید وجودش را باور نمی کنید! شاید خیال کنید دره‌ای کهن در شرق آسیاست یا دریاچه ای مرموز در دل قاره آفریقاست اما این تنگ بخشی از طبیعت بکر استان کشورمان ایلام است.
کاربر
کاربر ثبت کننده این گشتینه
فاطمه علیزاده
بیشتر بشناسیم

بیشتر بشناسیم

وسعت کم و جمعیت اندک ایلام ، سبب شده تا ایلام طبیعت بکرتر و دست نخورده تری داشته باشد. آب و هوایش معتدل و کوهستانی است. و ارتفاعاتش آنچنان با رنگ سبز در آمیخته اند که نظیرشان را در کمتر جایی پیدا خواهید کرد.آب های جاری درون تنگ کافرین، از کوه های بلند و سر به فلک کشیده کبیرکوه سرچشمه می گیرند و پس از عبور از این تنگ به رودخانه سمیره می ریزند. از تفریحات مورد علاقه گردشگرانی که به این ناحیه می آیند قایق سواری در طول تنگ کافرین است. با قایق می شود راهی این رودخانه شد، پارو زد و از سکوت آرامش بخش و مرموزش لذت برد. فصل بهار طبیعت این منطقه اغواکننده است و سرسبزی درختان و شکوفه های باطراوتش خودنمایی می کند. پس پیشنهاد می شود فصل بهار را برای سفر به این منطقه و تماشای طبیعت شگرف تنگه کافری انتخاب نمایید. جنگل های وسیع بلوط و گونه های جانوری مانند سنجاب ایران از دیگر جاذبه های این تنگ است ،در این تنگه همچنین آثار صخره ای باستانی به چشم می خورد که قدمت آنها به دوران کهن و ماقبل تاریخ باز می گردد. آثاری که می توان از آنها به عنوان گواهی برای اثبات باستانی بودن تنگه نام برد.
چجوری بریم

چجوری بریم

تنگ کافرین در ۳ کیلومتری شمال شهرستان ولی عصر در جاده ایلام به سمت دره شهر قرار دارد و جزو توابع شهرستان بدره محسوب می شود که با خود این شهر حدود ۱۵ کیلوتر فاصله دارد. در سه کیلومتری شمال شهرک ولیعصر به طرف تنگ کافری سنگ شکنی قرار دارد که مسیر تنگ از کنار آن عبور می کند و کاملا خاکی و شنی است و برای رسیدن به مقصد باید چند بار باید از رودخانه ای که به تنگه می رسد عبور کرد اب این رودخانه از کوهای سر به فلک کشیده کبیرکوه تامین می گردد و پس از عبور از تنگه کافرین در شمال تنگ به رودخانه سیمره می ریزد.
نقشه راه

نقشه راه

ايلام/بدره - 55 کیلومتری جاده ایلام، 15 کیلومتری بدره

آلبوم دهگشتی ها

اگـر گردشگر هستید و سفرهای تفریحی-توریستی بسیاری را می گذرانید ؛ اگـر مسافـر هستید و از اماکن و جاذبه های گردشگری دیدن می کنید
اگر در شهر یا روستای محل زندگی شما ، جاذبه ای بـکر وجود دارد که تماشای آن شما را به وجد می آورد ؛ می توانید از تمامیِ این اماکن و مناظر زیبا عکس بگیرید و این تصاویر را با نام خودتان در آلبوم ما به اشتراک بگذارید

راهنماهای سفری که می توانند شما را همراهی کنند

نظرات کاربران

نظری برای این مورد ثبت نشده است
به این گشتینه امتیاز دهید :
ثبت نظر شما :