قلعه ی ملک بهمن

قلعه ی ملک بهمن
قلعه ی ملک بهمن
قلعه ی ملک بهمن
قلعه ی ملک بهمن
قلعه ی ملک بهمن

قلعه ی ملک بهمن

شاهاندشت یک مقصد مناسب برای طبیعت گردی است و مهمترین جاذبه های گردشگری آن بر پایه طبیعت گردی آن شکل گرفته است. قلعه شاهاندشت به “ملکه قلاع”، “ملکه خلاء” و “ملک بهمن” مشهور است این قلعه از قلعه‌های عظیم البرز و ایران است که در این منطقه قرار دارد.
کاربر
کاربر ثبت کننده این گشتینه
فاطمه علیزاده
بیشتر بشناسیم

بیشتر بشناسیم

قلعه ی ملک بهمن که گاهی به آن قلعه ی ملک قلا نیز می گویند، از نوع قلعه های کوهستانی است و مانند تمامی قلعه های کوهستانی ایران بروی یک کوه منفرد و مرتفع،درست بالای این ابشار شش طبقه ساخته شده است. علت این کار یا توجه به کاربری قلعه ومحل ساخت آن،محافظت از حاکم و اطرفیان اوست. در ضلع شمالي قلعه آبشار زيبايي قرار دارد كه ورود به آن را سخت مي كند ، و در ضلع شرقي نيز بعلت صخره اي بودن ورود به قلعه مشكل است اما بنظر ميايد ما بين دو محور غربي وجنوب غربي قلعه پلي بر روي رود خانه و مدخل آبشار بوده است كه راه ورود به قلعه مي باشد كه بجز چيدمان بخشي از آن چيز ديگري بچشم نمي خورد . سنك بزرگي كه امروز در پاي قلعه افتاده شايد همان دربي باشد كه پنجاه مرد جنگي مي بايست آن را بحركت درمي اوردند . از شواهدي كه در پيرامون قلعه وجود دارد چند دوره ساخت و ساز در اين دژ صورت پذيرفته است كه خود كاريست فني كه بايد باستان شناسي مازندران كمر به همت آن بسته و اطلاعاتي را از آن بدست بياورد.
چجوری بریم

چجوری بریم

برای رسیدن به این قعله بعد از گزنگ در منطقه لاریجان و عبور از روستای شنگلده در 86 کیلومتری تهران به پل معروف وانا میرسید از روی آن عبور کنید. بلافاصله بعد از پل،سمت راست شما مسیر آسفالت شده ای وجود دارد انتهای این مسیر بعد از حدود 2 کیلو متر به روستای شاهندشت می رسید که تمامی مسیر ان آسفالت شده است خودروی خود را در میدان روستا پارک کنید و با ورود به روستا برای بازدید از این قلعه باید از سمت جنوب آبشار به مسیر پاکوبی که تا قلعه ادامه دارد برسانید.
نقشه راه

نقشه راه

مازندران/آمل - 96 کیلوتری جاده هراز وَ 65 کیلومتر جنوب آمل

آلبوم دهگشتی ها

اگـر گردشگر هستید و سفرهای تفریحی-توریستی بسیاری را می گذرانید ؛ اگـر مسافـر هستید و از اماکن و جاذبه های گردشگری دیدن می کنید
اگر در شهر یا روستای محل زندگی شما ، جاذبه ای بـکر وجود دارد که تماشای آن شما را به وجد می آورد ؛ می توانید از تمامیِ این اماکن و مناظر زیبا عکس بگیرید و این تصاویر را با نام خودتان در آلبوم ما به اشتراک بگذارید

راهنماهای سفری که می توانند شما را همراهی کنند

کجا بمونیم ؟

فهرستی از اقامتگاه ها برای اقامت شما
اقامتگاه سنتی مهربانو
مازندران/رامسر
اقامتگاه سنتی مهربانو
8 0 2 3
1,180,000 ریال
اقامتگاه بوم گردی مخمل بانو
مازندران/تنكابن
بوم گردی در بهشهر
مازندران/بهشهر
بوم گردی در بهشهر
7 0 2 10
2,800,000 ریال

نظرات کاربران

نظری برای این مورد ثبت نشده است
به این گشتینه امتیاز دهید :
ثبت نظر شما :